Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.23

1. Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Wielki Post to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą miłości Bożej, której wyrazem jest stała obecność Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego. Zbawiciel ciągle nas w tym umacnia, karmiąc nas swoim Ciałem pokarmem na życie wieczne.

3. Przypominamy, w piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy mękę Jezusa podczas Gorzkich żali.

4. W tym roku wyjątkowo jutro – 20 Kościół obchodzi uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. i opiekuna Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich.
Przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny modlimy się za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności, warto zwracać się o pomoc do Św. Józefa nie tylko w dniu Jego święta. Św. Józef jest patronem dobrej śmierci.

5. Natomiast w piątek – 24, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami.

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy przeżywali w sobotę – 25. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Pan aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.

7. Uroczystość Zwiastowania jest Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby mogą podjąć się modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego.

8. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców oraz by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.

9. Program rekolekcji…

PROGRAM REKOLEKCJI

Poniedziałek – 20.03. – Dzień spowiedzi

8.00 – Msza święta z nauką

10.30. – Msza święta z nauką dla dzieci

12.00 – Msza święta z nauką

16.00kap. – Msza święta z nauką

17.00 – Msza święta z nauką

Spowiedź rano od 8.30, a potem pół godziny przed każdą mszą św. Nie przychodźmy w ostatniej chwili
i patrzymy gdzie są wolni spowiednicy, by nie czekać
w jednym miejscu. Nie odkładajmy też spowiedzi na późniejszy termin.

Wtorek 21.03. – Zakończenie

8.00 – Msza święta z nauką

10.30 – Msza święta z nauką dla dzieci

16.00kap. – Msza święta z nauką

17.00 – Msza święta z nauką

Spowiedźw Minodze w kościele od godz. 8.30 do zakończenia mszy św.Od 10.00 do 10.30 i od 11.30 do 12.00 i od 16.30 do 17.00, czyli rozpoczęcia mszy św. i nauki rekolekcyjnej.

W kaplicy spowiedź od 15.30 – do nauki rekolekcyjnej

Środa22.03.

10.30 – Droga krzyżowa dla dzieci

10. Bóg, który nas zebrał na celebracje Eucharystii pragnie nas teraz rozesłać do codzienności. Posyła nas ze światłem Słowa, które usłyszeliśmy i z darem błogosławieństwa, którym mamy się dzielić z każdym kogo napotkamy. Przyjmijmy ten dar i rozdawajmy go ochoczo.