6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 22.05.22

1. Dziś w liturgii słowa Chrystus pyta każdego z nas, czy Go miłujemy? Nie oczekuje jednak od nas kolejnych deklaracji, tylko życia według Jego prawa. Stańmy więc w prawdzie o sobie i odpowiedzmy, czy każdego dnia żyjemy według Bożego prawa? Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek – 24 wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W czwartek – 26 Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Módlmy za wszystkie mamy, żyjącym wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłym łaskę życia wiecznego. W tym dniu patronuje nam – św. Filip Nereusz, rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

5. W piątek – 27 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia od g.16.30 spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św., oraz ich rodzin która odbędzie się w sobotę o g.11.00. Możliwość spowiedzi w tygodniu przed mszą św.

6. W sobotę – 28 przypada 41 rocznica śmierci błog. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie po mszy św. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

8. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. W tygodniu na mszy modlimy się…

10. Dziś piękny dzień beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca. Telewizja Trwam dziś o godz. 15.00, będzie transmitować uroczystości beatyfikacji.

11. Znamy nauczanie Pana Jezusa i wcielamy je w naszą codzienność, a Jego Słowa: „Jeśli kto mnie miłuje, będzie zachowywał moją naukę…” nie są dla nas jedynie pustym sloganem, ale drogowskazem. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w odważnym kroczeniu za Bogiem i Jego nauką.