16 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU –  21.07.19

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Wędrując przez życie spróbujmy zauważyć przychodzącego Chrystusa. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  2. Od dziś do 28 będzie obchodzony 20 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie
    1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. W naszej parafii błogosławieństwo pojazdów w najbliższą niedzielę 28 po każdej mszy św.
  3. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  4. Na mszy w tygodniu modlimy się…
  5. W tygodniu patronują nam: 22 – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych, 23 – św. Brygida, szwedzka mistyczka, patronka Europy, 24 – św. Kinga, polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu, 25 – św. Jakub Większy, pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii, również św. Krzysztof patron wszystkich kierowców, 26 – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
  6. Za chwilę otrzymamy Boże błogosławieństwo. Niech moc tego błogosławieństwa czyni nas ludźmi zasłuchanymi w słowo Boże, służącymi Bogu i ludziom z miłością. Niech w każdym z nas będzie zasłuchanie Marii i czynna miłość Marty.

Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego

Dyżur  w każdą I, III  niedzielę miesiąca po mszy
o g.8.00. Spotkanie w innym terminie można uzgodnić telefonicznie – tel. 602 308 343. Doradca Życia Rodzinnego pani Olga Batko. Nr misji 1/2018