Ogłoszenia duszpasterskie

1. NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.23

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, Msze roratne, na które zapraszamy każdego poranka o godz.7.00. Dzieci na Mszę Św. przynoszą zrobione serca ze swoim imieniem i klasą. Na koniec Eucharystii będzie losowane tradycyjnie dzieciątko Jezus, które zabierają do domu i wraz z rodziną modlą się i opiekują figurką; jest to na pewno ważne przygotowanie całej rodziny do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

3. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czterema świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania.

4. Dziś pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół, które będzie można nabyć w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną do puszki.

6. Na mszy w tygodniu o g.7.00 modlimy się…

7. W tygodniu wspomnienie: 4 – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia, szczególnie górnikom. 6 – św. Mikołaja, biskupa Miry, znanego z wielkiej hojności i szczodrobliwości. 7 – patronuje nam – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła. W piątek 8 – Niepokalane Poczęcie N.M.P. Msza Święta o g. 7.00, podczas której będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca, pokorne poszukiwanie
i pełnienie woli Bożej w życiu. Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Od godziny 12.00 do 13.00 godzina łaski…

8. W najbliższą niedzielę na mszy o g.12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają od swych rodziców medaliki zakupione przez nich samych. Natomiast po mszy o g. 16.00 spotkanie ministrantów.

9. Planowane są prace przy placu przed kościołem i plebanią kiedy warunki na to pozwolą. Wtedy nie parkujemy samochodow.

9. Niech udział w Uczcie Eucharystycznej napełnia nas wewnętrznym pokojem. Niech czas Adwentu pogłębi naszą miłość i tęsknotę za Panem. Niech w naszej codzienności nie zabraknie czujności, by piękne było spotkanie z Jezusem w wieczności. U progu nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” prośmy dobrego Boga o błogosławieństwo na czas umacniania i budowania wspólnot, które tworzymy.

8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę. Maryja prosiła, aby ustanowić to nowe nabożeństwo w całym Kościele. Wskazała także na swoje Serce: Spójrz na to Serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca
w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy
w Godzinie Łaski.