GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 – NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21.07.24

1. Liturgia słowa ukazuje nam dobrego pasterza Jezusa Chrystusa, który tak bardzo jest zatroskany o powierzone Mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać? Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

2. Tradycyjnie w sierpniu wyruszają pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Może warto podjąć trud pielgrzymowania do Czarnej Madonny i przed jej ołtarzem przedstawić swoje problemy i bolączki, prosząc o pomoc i wsparcie.

3. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: 22 – św. Mari Magdaleny, Apostołki Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa. 23 – św. Brygidy Szwedzkiej, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan. 24 – św. Kingi, księżna i fundatorka klasztoru klarysek
w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę. 25 – św. Jakuba Apostoła, zwanego Starszym lub Większym, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Również – św. Krzysztofa, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym 26 – św. św. Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa.

4. W dniach 21-28 obchodzimy w Kościele w Polsce 25 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych pobłogosławimy pojazdy
i ich użytkowników.

5. Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

6. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.

7. Dziękuję Druhom strażakom z Minogi za posprzątanie placu przed kościołem,
a z Nowej Wsi za usuniecie zwalonego drzewa przy cmentarzu. Proszę ich o pomoc
w posprzątaniu cmentarza po burzy.

7. Jezus Chrystus jako Dobry Pasterz najlepiej wie, czego nam potrzeba. Dlatego udziela nam nieustannie łaski i dobra, którego On sam chce. Idźmy za Dobrym Pasterzem i włączmy się do poszukiwań tych, którzy potrzebują wsparcia wspólnoty. Niech błogosławieństwo Boże będzie dla nas pocieszeniem i umocnieniem
w naszym odpoczynku.