28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13.10.19

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski,
    w ramach którego przypominamy naukę papieża Polaka i tradycyjnie są zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II.
    Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli
    naszych pedagogów i pracowników oświaty polećmy w tym dniu Bogu we wspólnej modlitwie różańcowej. Módlmy się zarówno za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne, jak i tych, którzy przemierzają drogę do domu Ojca, aby dobry Bóg obdarzał ich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
  3. We wtorek serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpienie z powodu utraty dziecka poczętego.
  4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu to nasze wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  6. W tygodniu patronują nam: 15 – św. Teresa od Jezusa, hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich, 16 – św. Jadwiga Śląska, niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska, 17 – św. Ignacy Antiocheński, uczeń
    i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik, 18 – św. Łukasz, uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy
    i malarzy. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą różańcową w tym dniu.
  7. Dziś każdy z nas doznał uzdrowienia – bo zawsze, choć tego nie widzimy Boża obecność nas przemienia. Będziemy ją też odczuwać w naszym życiu przez cały tydzień, jeśli pozwolimy aby Duch Święty w nim działał. Wtedy przyjdźmy znów, aby wspólnie doświadczać wdzięczności i uwielbiać Boga.

Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego

Dyżur  w każdą I, III  niedzielę miesiąca po mszy
o g.8.00. Spotkanie w innym terminie można uzgodnić telefonicznie – tel. 602 308 343. Doradca Życia Rodzinnego pani Olga Batko. Nr misji 1/2018