• NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19.01.20

1. Jeszcze brzmią w nas echa świąt Bożego Narodzenia,
    a równocze­śnie w liturgii weszliśmy w okres „w ciągu roku”, podejmując codzienne obowiązki i prace. Korzystając z przykładu św. Jana Chrzciciela i św. Pawła podejmijmy trud głoszenia „Dobrej Nowiny”.
  2. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy
    o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
  3. Tydzień Modlitwy o Jedność zakończy się w sobotę, 25 stycznia, ale my nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła.
  4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci,
    a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy
    i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  5. Na mszy w tygodniu modlimy się…
  6. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić.
    Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.
    Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
  7. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
  8. W tygodniu patronują nam: 21 – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, 24 – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
  9. W tygodniu nie będzie wizyty duszpasterskiej. Mam zaplanowaną wizytę w szpitalu i być może będę musiał w nim zostać na jakiś czas.
  10. Spotkaliśmy Baranka Bożego, który uwalnia nas od grzechu. Jednocześnie jesteśmy wezwani, aby przygotowywać drogi dla Pana, który chce dotrzeć do wszystkich naszych sióstr i braci. Czyńmy to przez świadectwo wiary, nadziei i miłości, która najpełniej objawia się w pokornej służbie. Niech wspomaga na Boże błogosławieństwo.

Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego

Dyżur  w każdą I, III  niedzielę miesiąca po mszy
o g.8.00. Spotkanie w innym terminie można uzgodnić telefonicznie – tel. 602 308 343. Doradca Życia Rodzinnego pani Olga Batko. Nr misji 1/2018