Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 26.05.19

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
 2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy
  o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”
 4. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Dziękuję tym którzy nie szczędzą swego czasu dla Boga i Maryi. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Na mszy w tygodniu modlimy się…
 9. W tygodniu patronują nam: 29 – św. Urszula Ledóchowska, polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych, 1 – św. Justyn, rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
 10. W niedzielę 2 czerwca zbiórka ofiar do puszek w parafiach diecezji kieleckiej, na polecenie ks. Biskupa jako wyraz naszej solidarności
  z parafiami, które potrzebują wsparcia materialnego w pracach remontowo-budowlanych.
 11. Słowo rektora WSD…
 12. Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że list Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie nadużyć seksualnych duchownych wobec nieletnich, jest dostępny na stronie internetowej Diecezji Kieleckiej.
  W związku z tym, Biskup Kielecki skieruje do wiernych Diecezji Kieleckiej słowo pasterskie, które zostanie odczytane we wszystkich parafiach Diecezji Kieleckiej w niedzielę 2 czerwca 2019 r.
 13. „Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi”. Tymi słowami psalmu modliliśmy się dzisiaj. Zmiłowanie Boże to Jego miłość, która wciąż do nas przychodzi poprzez Ducha Świętego Nauczyciela. Przyjąwszy ją podczas Mszy św., trwajmy w niej poprzez wypełnianie pouczeń Bożego Ducha. Do tego potrzebujemy Bożego błogosławieństwa. Zanieśmy je do naszych domów i obdarujmy miłością naszych bliskich.

 

 

Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego

Dyżur  w każdą I, III  niedzielę miesiąca po mszy
o g.8.00. Spotkanie w innym terminie można uzgodnić telefonicznie – tel. 602 308 343. Doradca Życia Rodzinnego pani Olga Batko. Nr misji 1/2018